#1 2007-06-25 18:37:57

Sido

Administrator

8918218
Skąd: cz-wa
Zarejestrowany: 2007-06-25
Posty: 15
Punktów :   

wzorzec

http://www.amstaff.infocoig.pl/images/wzo.jpg
Wyglad ogólny:     Powinien robić wrażenie psa o dużej sile w stosunku do swojego cieżaru i wzrostu. Pies mocny,umięśniony, a zarazem zwinny i elegancki w ruchu, czujny na sygnały otoczenia. Powinien być zwarty o niezbyt długich kończynach, nie podkasany. Jego odwaga jest przysłowiowa.

Głowa:    Średniej długości, dobrze wysklepiona. Czaszka szeroka. Wyraźnie widoczne mieśnie policzkowe. Stop wyraźnie zaznaczony, uszy osadzone wysoko.

Uszy:    Mogą być cięte lub nie. Preferowane są uszy nie ciete, które powinny byc krótkie, załamane w płatek róży, lub wysoko załamane do przodu. Uszy wyraźnie obwisłe stanowią wade.

Oczy:    Ciemne, okrągłe, głęboko osadzone, szeroko rozstawione. Wągrzyca na powiekach jest niedopuszczona.

Kufa:    Średniej długości, w częsci górnej zaokrąglona, o linii wyraźnie opadającej pod oczami. Szczęki silnie zarysowane. Szczęka dolna powinna być mocna, zdolna do silnego chwytu.

Wargi:    Różowe i zwarte, bez odcinkow obwisłych.

Uzębienie:    Górne siekacze dotykaja zewnętrznej powierzchni siekaczy dolnych.

Trufla:    Zdecydowanie czarna.

Szyja:    Cieżka, nieco wygieta, zwężająca się od łopatek ku nasadzie głowy. Średniej długosci. Nie ma podgardła.

Tłów:    Ramiona silne i umięśnione. Szerokie ukośnie osadzone łopatki. Górna linia: Grzbiet jest krótki, nieznacznie opadający od kłębu ku zadowi. [www.amstaff.infocoig.pl] Zad krótki, łagodnie opadajacy do nasady ogona. Lędźwie lekko wysklepione.

Klatka piersiowa:    Żebra dobrze wysklepione, szerokie i płaskie, dobrze zwiazane między sobą. Kończyny przednie rozstawione, aby umożliwic rozwój szerokiej i głebokiej klatki piersiowej.

Ogon:    Stosunkowo krótki w proporcji do rozmiarow psa, nisko osadzony, wyraźnie zwężający się ku cieńkiemu wierzchołkowi. Nie zawinięty, nie powinien być noszony powyżej grzbietu. Nigdy ciety.

Kończyny przednie:    Proste, o silnym, zaokrąglonym kośccu. Pionowe środręcze. Brak najmniejszego wygięcia ku przodowi.

Kończyny tylnie:    Dobrze umięśnione, o wydłużonych stopniowo zwężających się podudziach, nie wykrzywione ani do środka, ani na zewnątrz. Łapy średniej wielkości, zwarte i dobrze wysklepione.

Ruch:    Elastyczny, bez kołysania sie, nie toczący. W kłusie ruch symetryczny (nie skośny).

Szata:    Sierść krótka, przylegająca, twarda w dotyku i lśniąca.

Maść:    Dopuszczalne wszelkie typy umaszczenia, jednolite, kolorowe i łaciate, choć umaszczenie jednolicie białe, [www.amstaff.infocoig.pl] z ponad 80% przewagi bieli, czarne podpalane brązem i wątrobiane nie powinno znajdować zbytniego uznania.

Ciężar i wzrost:    Ciężar powinien być proporcjonalny do wzrostu. Najwłaściwsza wysokość w kłębie:
# Pies 18-19 cali ( 46-48cm)
# Suka 17-18 cali (43-46cm)

Wady:    Wszelkie odchylenia od cech charakterystycznych, opisanych we wzorcu, stanowią wade, która musi być oceniona w zależności od stopnia jej występowania.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.b3.pun.pl www.swd-fight.pun.pl aztecki wzór do wydrukowania pokemon platinum ewolucje larvitar KAT TUN 2013 zdjcia