amstaff-forum

amstaff-forum


#1 2007-06-25 19:05:22

Sido

Administrator

8918218
Skąd: cz-wa
Zarejestrowany: 2007-06-25
Posty: 15
Punktów :   

Spring pole

SPRING POLE w uproszczeniu polega na uchwyceniu wiszącego gryzaka i utrzymanie go za pomocą szczęk jak najdłużej w przeciwieństwie do High Jump nie wysokość na której zamocowany jest gryzak jest najistotniejsza, lecz czas jaki pies wytrzyma uchwyt na gryzaku. Najsilniejsze, najbardziej zawzięte psy potrafią "wisieć" nawet kilkadziesiąt minut.

Taka forma sportu jest szalenie popularna w USA, gdzie prawie każdy posiadacz AST czy APBT ma przymocowany do ściany garażu specjalny mechanizm (coś na wzór tablicy do koszykówki), gdzie gryzak wisi na specjalnym, resorowanym wysięgniku...

Początkowe treningi powinny odbywać się na wysokości takiej, że pies sięga gryzak wspinając się na tylne łapy. Później można tę wysokość zwiększać. Nie powinna ona być jednak zbyt duża ponieważ upadek grozi kontuzją. Jest to bardzo ważne! Ponieważ przy Spring Pole pies bardzo mocno szarpie się i pracuje całym ciałem więc istnieje ryzyko, że spadając będzie mniej skupiony na lądowaniu niż np. przy High Jump i wtedy może wylądować niefortunnie. Ryzyko to staje się bardzo niskie przy odpowiednim doborze wysokośći.

Offline

 

#2 2007-10-03 10:06:03

marcin28

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-03
Posty: 4
Punktów :   

Re: Spring pole

ja narazie cwicze z moimi pieskami na starym reczniku bo nie wiem czy nie sa jeszcze za mlode zeby sobie powisiec:)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.masterczuki.pun.pl www.vestiaots.pun.pl www.polskikorpusinwazyjny.pun.pl www.knsp-ukw.pun.pl www.wsztokf.pun.pl